SUBKONTA WAŻNE INFORMACJE

Szanowni Państwo
W związku z sygnałami, że po nowym roku niektóre apteki stwarzają problemy z wystawianiem faktur na Fundacje.
Aby ułatwić  Państwu życie podjęliśmy decyzje, że wyjątkowo faktury za leki mogą być wystawiane na Państwa imiennie a nie na Fundacje.

Korzystając z okazji przypominam że na stronie Fundacji jest dostępny prosty, darmowy program do wypełniania deklaracji PIT z dedykowanym nam numerem KRS,
Którego nie można modyfikować na inny numer KRS.

Na stronie znajduje się również druk dla emerytów i rencistów po wypełnieniu którego mogą oni poinformować urząd skarbowy co chcą zrobić ze swoim 1% bez konieczności samodzielnego rozliczania całego PITa.
Zapraszam do pobierania:

Jest jeszcze jedna ważna wiadomość i mam nadzieje że wszyscy doczytają:

Pozwalamy na gotówkowe faktury i zwrot poniesionych kosztów na Państwa prywatne konta.
Ale muszą Państwo pamiętać ze te rachunki i faktury nie mogą budzić żadnych wątpliwości co do przedmiotu jak i autentyczności dokumentu..
Towar musi być precyzyjnie opisany, wyszczególnione jednostki i ilość tych jednostek.
Nie zrefundujemy zabiegu rehabilitacyjnego sztuk 1 za 1500 zł. Czy „witaminoterapii” za 400 zł.

Ceny maja być racjonalne i są przez nas weryfikowane.

Jednocześnie uczulam że pomimo iż ustawa o rachunkowości dopuszcza faktury bez podpisu i pieczątki sprzedającego to do rozliczeń gotówkowych nie będziemy respektować takich rachunków/faktur.
Musicie nam Państwo wybaczyć, ale nie będę sprawdzać każdej faktury bez podpisu i pieczątki czy jest autentyczna.

W przypadku faktur przelewowych czyli takich które to my płacimy na konto sklepu/wystawcy takie dokumenty są respektowane.
Ale w przypadku bezpośrednich zwrotów na Wasze prywatne konto nie.

Dlatego w przypadku zakupów internetowych lepiej wcześniej zapytać sprzedającego czy wystawia faktury w wersji papierowej z pieczątką czy podpisem.

W razie wątpliwości lub pytań proszę pisać lub dzwonić.