W Krakowie otwarto bezpłatną wypożyczalnię trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych

   4 września br. przy ul. Olszańskiej 5 w Krakowie ruszyła wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych – bardzo pomocnych dla niektórych chorych na SM. Z rowerów będą mogły korzystać osoby z niepełnosprawnością, a także seniorzy – pierwszeństwo wypożyczenia będą jednak mieć osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wypożyczenie roweru jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNE. 

   Rowery dostępne są w trzech rozmiarach: na kołach 24 cale dla osób o wzroście powyżej 155 cm, kołach 20 cali (średnie) do 150 cm wzrostu i 16 cali dla dzieci. Rower będzie można wypożyczyć bezpłatnie, jednorazowo na okres maksymalnie 14 dni. Jednakże istnieć będzie możliwość przedłużenia wypożyczenia o kolejne dwa tygodnie, jeżeli nie będzie akurat oczekującej osoby. Rowery posiadają zamontowany koszyk, w którym np. można przewozić zakupy.

   Rezerwacji roweru dokonuje się poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 500 033 266.

Przy odbiorze trzeba okazać dowód osobisty i orzeczenie o niepełnosprawności. Osoby wypożyczające rower zobowiązane są do zapoznania się z Regulaminem zamieszczonym na stronie: http://pck.malopolska.pl/dzialania/niepelnosprawni/#1535028876018-a721d6e0-e182 

    Warto dodać, że takie rowery można także przewozić w krakowskiej komunikacji miejskiej. Jak odpowiedział nam ZIKiT rowery, które można przewozić w krakowskich tramwajach czy autobusach, mogą mieć max. 90 cm szerokości, zaś trójkołowe, o których mowa, mają max. 85 cm szerokości. Przewozić je można pod warunkiem, że w pojeździe komunikacji jest na to wystarczająco miejsca.