Możliwości jakie w tym roku daje MOPS w Krakowie ze środków PFRON

  1. Osoba która min 5 lat nie korzystała z dofinansowania do zakupu komputera może obiegać się o niego w procedurze likwidacji barier w komunikowaniu się:
   Link do procedury
   W tym roku nie będzie procentowego udziału własnego!
   Tylko MOPS dofinansuje (jeśli wniosek przejdzie pozytywnie) kwotę 1000 zł.
   A od starającego sie zależy czy kupi komputer za 1 100 zl czy za 3000 zl.
  2. Zmianie uległy wysokości udziału własnego w procedurze likwidacji barier architektonicznych.Do tej pory trzeba było dołożyć 20% od tego roku już tylko 5%!!! Więc jeśli macie problem np ze schodami w bloku do windy, nieprzystosowana łazienka, za wąskimi drzwiami czy nawet wózkowicze ze zbyt wysokimi klamkami w oknach to jest dobry czas na zmiany.
   Link do procedury
  3. Pamiętajcie ze ON może sfinansować koszty nauki ze środków PFRON w ramach Aktywnego Samorządu.Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).
   • Osoby które z własnych środków dopłacają 30% wkładu własnego do zakupu środków pomocniczych na zlecenie NFZ (pampersy, cewniki) mogą ubiegać się o zwrot tej kwoty.
    Link do procedury
  4. Dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego zwiększyło się z 60% do 80%.
   Link do procedury