Książki, które warto przeczytać

 

 

SOBIE MOC – czyli rehabilitacja wielowymiarowa w stwardnieniu rozsianym – dr Joanna Woyciechowska

Przewodnik dla osób z SM pt. Sobie Moc napisany przez dr n. med. Joannę Woyciechowską, jest cennym zbiorem własnych przemyśleń na temat radzenia sobie z przewlekłą i destrukcyjną chorobą centralnego układu nerwowego, jaką jest stwardnienie rozsiane. Własne, wieloletnie doświadczenie lekarza skoncentrowanego głównie na tym schorzeniu pozwala dr Woyciechowskiej podejść w sposób niesłychanie szeroki do różnych aspektów tej choroby, począwszy od czynników usposabiających do jej powstania na poziomie genetyki, nawyków codziennych, niezdrowej diety, sposobu myślenia, alergii, zaburzeń wchłaniania w jelitach, urazów psychicznych i fizycznych poprzez uszkodzenie układu immunologicznego do wpływu wielu tych czynników na odpowiedź układu neuroimmunologicznego. Rzetelna informacja na temat możliwości terapeutycznych daje osobom z SM wgląd w ofertę medycyny w tym schorzeniu. Szerokie spojrzenie na udział własny pacjenta w procesie samoleczenia, stosunku do choroby, wyzwania, jakie choroba stanowi i aktywnej walki z objawami są nie do przecenienia. Głębokie, humanistyczne i filozoficzne podejście do zagadnienia daje pacjentowi niezrównany oręż w zmaganiach z chorobą. Przewodnik Sobie Moc jest niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju pozycją godną polecenia dla każdej osoby z SM.
Dr med. Barbara Patzer

 

Nieznana medycyna – Julia Shopick

Tę książkę powinien przeczytać każdy pacjent zainteresowany nietoksycznymi a przy tym niedrogimi metodami leczenia alternatywnymi wobec kosztownych i obciążonych poważnymi skutkami ubocznymi leków farmakologicznych.
Autorka opisuje skuteczne leczenie wielu przewlekłych schorzeń (stwardnienie rozsiane, epilepsja, toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby wątroby i trzustki). Zebrane historie przez Julię Schopick pozwalają uwierzyć, że zażywanie leków farmakologicznych, które ani nie poprawiają stanu zdrowia, ani nie eliminują przyczyn choroby, nie jest jedyną drogą w procesie leczenia chronicznych chorób.
Proponuje cztery terapie:
Kwasem alfa-liponowym, który daje bardzo dobre efekty w leczeniu schorzeń wątroby.
Naltreksonem w niskiej dawce, który leczy choroby autoimmunologiczne oraz niektóre postacie raka.
Dietą ketogenną, która jest bardzo skuteczna w leczeniu padaczki.
Preparatem srebra w trudno gojących się ranach pooperacyjnych, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu.
Opisane tu terapie nie mają charakteru „anegdotycznego”, czyli niepotwierdzonego. Dowody skuteczności opisanych tu metod pochodzą od licznych pacjentów . To ludzie z krwi i kości, którym te terapie wydatnie pomogły. Niestety wielu lekarzy skreśla tego typu metody, opatrując je etykietką „anegdotycznych uleczeń”, czyli niepotwierdzonych naukowo.
Zdaniem autorki większość badań klinicznych nad lekami jest przeprowadzana przez firmy farmaceutyczne, a nie rząd. A jeżeli nawet badania tego rodzaju są finansowane przez rząd, istnieją dowody na to, że prowadzą je badacze powiązani finansowo z firmami farmaceutycznymi.
Według niej dowody pochodzące od pacjentów mogą w istocie być jedynym rodzajem dowodów skuteczności, które nie zostały skażone żadnymi machinacjami.
Pacjenci na całym świecie mają w osobie Julii Schopick nową i pełną pasji rzeczniczkę. Jest jedną z tych nielicznych osób, które potrafiły przejść przez rozdzierające i trudne doświadczenie, ale zamiast mu ulec i dać się sparaliżować, przekształciła swój ból w mądrą i prowadzoną z pasją kampanię mającą na celu niesienie pomocy innym ludziom. Książka ta zawiera dobrze napisane i łatwe w zrozumieniu opisy metod leczenia, które istnieją już od pewnego czasu, ale nie są wykorzystywane, ponieważ nie mają potencjału osiągnięcia wielkiego sukcesu finansowego. Mają jednak potencjał ratowania życia, co ukazuje autorka w wynikach swoich skrupulatnych poszukiwań i przeprowadzonych wywiadach z lekarzami, pacjentami i zwolennikami, którzy stosują je w swojej praktyce lub osobiście z nich skorzystali.
Mary Shomon, autorka bestselleru The Thyroid Diet (Dieta tarczycowa)
To bardzo potrzebna książka w obecnym czasie „reformy systemu opieki zdrowotnej”. Jej autorka Julia Schopick opisuje skuteczne sposoby leczenia wielu chronicznych schorzeń. Najważniejsze jest to, że przedstawione tu historie dają nadzieję wielu ludziom cierpiącym na chroniczne choroby, ukazując, że nie muszą oni zażywać toksycznych leków farmakologicznych, które ani nie eliminują przyczyn choroby, ani też nie poprawiają ich stanu. Polecam tę książkę wszystkim, którzy są otwarci i poszukują bezpiecznych, skutecznych metod leczenia wynikających z biochemicznych uwarunkowań. Należałoby zarządzić, aby książkę tę przeczytali wszyscy lekarze i pacjenci poszukujący bezpiecznych i skutecznych terapii leczniczych.
David Brownstein, lekarz, dyrektor medyczny Center for Holistic Medicine
(Ośrodek Medycyny Holistycznej) w West Bloomfield
Dobra robota! Moje trzydziestoletnie doświadczenie lekarza ogólnego pozwoliło mi zdać sobie sprawę, że istnieje zaledwie kilka chorób, w których nie można pomóc. Problem nie polega jednak na braku skutecznych metod leczenia, lecz dotyczy systemu medycznego nauczającego tylko o terapiach i lekach, które można opatentować (i z tego powodu bardzo drogich). Gdy lekarz mówi, że nie może pacjentowi pomóc, należy mu podziękować za uczciwość. A potem trzeba przeczytać książkę Julii Schopick!
Jacob Teitelbaum, lekarz, autor bestsellera From Fatigued to Fantastic!
(Od zmęczenia do fantastycznego samopoczucia!)

Jak naprawić uszkodzony mózg – dr Norman Doidge

Jest to pierwsza książka, która w szczegółowy sposób opisuje neuroplastyczność mózgu, czyli zdolność tkanki nerwowej do tworzenia nowych połączeń, które służą samonaprawie, odzyskaniu prawidłowych funkcji i poprawie pamięci. Neuroplastyczność sprawia, że ludzki mózg posiada swój wyjątkowy sposób uzdrawiania. Większość metod opisanych w tej książce wykorzystuje energię, łącznie ze światłem, dźwiękiem, wibracją, prądem i ruchem. Te formy energii dostarczają naturalnych, nieinwazyjnych metod dotarcia do mózgu. Autor podaje metody na pozbycie się przewlekłego bólu oraz ćwiczenia na usunięcie skutków zwyrodnienia układu nerwowego. Opisuje przypadki uzdrowień po przebyciu m.in. udaru, choroby Parkinsona czy stwardnienia rozsianego.

Sekret – Rhonda Byrne

Sekret jest jednym z siedmiu praw, decydujących o osobistym sukcesie. Fragmenty Sekretu odnaleźć można w ustnie przekazywanych opowieściach, literaturze, religiach i filozofiach, istniejących na przestrzeni wielu wieków. Po raz pierwszy jednak wszystkie kawałki Sekretu złożono w całość, niesamowitą rewelację, zdolną zmienić życie każdego, kto po nią sięgnął. Dzięki tej książce nauczycie się, jak wykorzystać Sekret w każdym aspekcie swojego życia, by zdobyć szczęście i pieniądze, trwając przy tym w dobrym zdrowiu i przyjaźni dla wszystkich. Sekret zawiera mądrości współczesnych nauczycieli – mężczyzn i kobiet, którzy dzięki niemu mogą teraz opowiadać o swoich własnych niezwykłych dokonaniach: przezwyciężaniu nieuleczalnych dolegliwości, zwalczaniu życiowych przeszkód i osiąganiu tego, co dla wielu wydaje się niemożliwe.

Ukryte terapie – Jerzy Zięba

Doświadczenie autora w naturoterapii sięga już przeszło dwudziestu lat. Zagadnieniem, nad którym najwięcej w tym czasie pracował, były naturalne metody leczenia i zapobiegania przewlekłym nowotworom. Lata badań i analiz przyczyniły się do powstania „Ukrytych terapii” i innych publikacji, nieznanych jak dotąd medycznym środowiskom. Jerzy Zięba pozostaje na tym polu aktywny. Oprócz licznych publikacji w prasie, prowadzi też wykłady z naturoterapii, jest dyplomowanym hipnoterapeutą w Australii i USA oraz tłumaczem książki „Cholesterol – naukowe kłamstwo”.
„Ukryte terapie” to przede wszystkim bogate i solidne udokumentowanie śmiałych, popartych badaniami teorii. Nie ma tu miejsca na domysły, domniemania czy myślenie życzeniowe, a całość podana jest czytelnikowi w sposób zrozumiały i intrygujący już od pierwszej strony. Pomaga wszystkim bez wyjątku, a najbardziej tym, wobec których farmakologiczne leczenie wyczerpało już swoje możliwości.

 

Ukryte terapie część 2 – Jerzy Zięba

Od Autora
Niniejszym mam nieukrywaną przyjemność zaprezentować drugą część „Ukrytych Terapii”. W pierwszej części obiecałam opisać kilka istotnych spraw dotyczących nieznanych aspektów dotyczących zdrowia co właśnie czynię.
Ze względu na ciągle szerzącą się dezinformacje odnośnie tłuszczów zwierzęcych i choroby wieńcowej serca, w drugiej części UKRYTYCH TERAPII wyjaśniam to znacznie dokładniej, wyjawiając kłamstwa jakie temu zagadnieniu towarzyszą od dziesiątek lat. Okłamywanie społeczeństwa jak również lekarzy(!) w sprawie cholesterolu wydaje się nie mieć granic. Temat ten został potraktowany również znacznie szerzej szczególnie, że przemysł farmaceutyczny w sposób perfekcyjny oszukał lekarzy w sprawach cholesterolu. Lekarze zupełnie nieświadomie dopuszczają się absolutnie skandalicznych praktyk dotyczących jego obniżania. Książka opisuje w jaki sposób oszukano lekarzy jak i pacjentów.
Największym problemem jaki przebijał się bezustannie w komentarzach czy rozmowach bezpośrednich były oczywiście choroby nowotworowe. W tych wszystkich opisach wstrząsające było jedno: przerażający brak skuteczności medycyny akademickiej w leczeniu tej choroby. Lekarze i pacjenci znajdą w książce szczegółowe opisy metod czy substancji, dzięki którym człowieka chorego na nowotwór można leczyć znacznie bardziej efektywnie, bezpieczniej i taniej. Opisywane substancje czy też metody leczenia choroby nowotworowej, są skrzętnie ukrywane przed pacjentami jak i środowiskiem medycznym.
W rozdziale o szczepionkach ujawnione są fakty, o których opinii publicznej się nie zawiadamia. Fakty te, bezsprzecznie wskazują na to, że lekarze jak i rodzice dzieci zostali perfidnie oszukani.Książka również opisuje skandaliczne, a jednocześnie nie ujawniane społeczeństwu fakty dotyczące systemu zdrowia, które znajdują się na granicy przestępstwa kryminalnego. Książka pokazuje także sposób rozwiązania wielu problemów dotyczących leczenia pacjentów przewlekle chorych.

 

Apteka Pana Boga – Maria Treben

Maria Treben opisuje 30 gatunków roślin leczniczych. Kiedy najlepiej je zbierać, suszyć, jak je przygotowywać i w jakiej formie najlepiej je stosować na różne schorzenia (herbaty, soki, kompresy, kąpiele ziołowe, nalewki).
Książka zawiera informacje na temat zastosowania zioł na cykrzycę, schorzenia żołądka, schorzenia tarczycy, schorzenia węzłów chłonnych, chorób skóry, schorzenia jelit, schorzenia trzustki, schorzenia kości, marskość wątroby, zaburzenia krążenia, zaparcia i wiele innych schorzeń.
Skorowidz schorzeń ułatwia korzystanie z konkretnych przepisów i szybkie wyszukiwanie preparatów leczniczych.
„W czasie, w którym duża cześć ludzkości oddaliła się od naturalnego środowiska, gdy wskutek niewłaściwego stylu życia atakują nas groźne choroby, powinniśmy ponownie „odkryć” nasze zioła lecznicze, którymi Pan Bóg obdarza nas od niepamiętnych czasów” – Maria Treben.